Vessel DS10P2110F Problem Solving Bit, 40 V, Easy to Read Double-Headed Bit, +2 x 110, Set of 10
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
06
quantity
Product details
Category
The screw head is easy to see, and you can hold it in your hand. [Use] For sinking down a plane or for cutting mini screws in floor installations. Features: The tip is tapered to fit slim screws. Ideal for small screws and sinking heads. Made of high hardness HRC62 die-hard steel with strength and texture. Compatible with 40V (18V compatible). [Precautions] Please be sure to install and replace bits. Please wear protective glasses when using. Modification and heating are dangerous, so please do not use this product. Please check the correct application, size, and use before using.
  • Quantity: 10
  • Tip: #2
  • Total length: 4.3 inches (110 mm)
  • Shaft Diameter: 0.25 inch (6.35 mm)